Iz keca u keca (video)

POŽEGA – Po hladnom i kišovitom vremenu Sloga je posle tri kola u kojima nije uspela da ostvari pobedu, savladala Šumadiju 1903 i tako se došla do petog mesta na tabeli.

Oko trista gledalaca videlo je dobru fudbalsku predstavu sa dosta prilika za gol od kojih su samo dve realizovane, i kada se sve sabere Sloga je više nego zasluženo pobedila solidnu ekipu iz Kragujevca.
Jovan Nikitović je dao poverenje sledećim igračima: Rumenić, Filipović, Radovanović, Ćendić, Nilkolić, Đokić, Ružičić, Đorđilović, Arsić (Stanković 76′), Plazinić (Leković 85′) i Kulezić (Grujičić 55′). Slobodan Stašević trener Šumadije 1903 na raspolaganju je imao 16 igrača od kojih je polovina bila bonus a opredelio se za sastav: Milivojević, Šimunović, Knežević, Matanović (Dobrić 81′), Živanović, Marić, Stević (Simić 19′), Sretenović (Nikčević 72′), Đođević, Milosavljević i Grujičić. Utakmicu je sudila sudijska trojka: Đorđe Petrović iz Čačaka, Marko Đoković takođe Čačak i Nikola Strahinić iz Kraljeva.
Kao što je i bilo očekivano Sloga je bolje otvorila utakmicu pa je prva velika gužva pred golom gostiju viđena u 9.minutu. Đorđilović je izveo korner sa desne strane a do lopte nisu stigli prvo Arsić, pa potom Filipović i na kraju Nikolić. U 14. novi prekid i slobodan udarac za domaće. Ovoga puta kod lopte je Ružičić, usledio je dobar centaršut a ispred Filipovića interveniše Marić i spašava čist pogodak. U 20.minuta Sloga je povela. Bila je to duga akcija koju je započeo Plazinić tako što je lepo proigrao Đokića, usledio je centaršut pa je lopta dugo tražila nekog ko će je sprovesti u mrežu . Na kraju je Arsić, došao do nje, gosti su reklamirali ofsajd a napadač Sloge je proigrao Đorđilovića koji rezantnim udarcem sa 14 metara pogađa donji desni ugao Milivojevićevog gola. Mogla je Sloga do svog drugog gola u 24.minutu. Ružičić je pronašao Đokića a ovaj pogodio u glavu Arsića, čiji udarac pod prečku Milivojević pretvara u korner, posle kog se stvorila lepa prilika za kapitena Nikolića. Domaći su bili najopasniji posle prekida, pa je Nikolić još jednom bio u prilici ovoga puta u 28.minutu kada je Miliovjević bio priseban i lako došao do lopte. U 31.minutu beležimo brzu kontru domaćih igrača. Đokić do Plazinića, koji idealno pronalazi mladog Kulezića, što on ne koristi već loptu šalje pored gola. Gosti si opsano zapretili u 41.minut. Grujičić je bio nezaustavljiv, sledi odličan pas do Simića. Rumenić je već bio savladan ali se isprečila stativa. Na odbijenu loptu natrčava Milosavljević kojem je Nikolić zasmetao da zatrese mrtežu. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći preko Plazinića ali ga je u njegovoj nameri osujetio Marić.

Šumadija 1903 je prva zapretila u nastavku. Šimunović je centrirao a Đorđević glavom loptu šalje zamalo pored gola. Nikitović je u 55.minutu izvršio izmenu Kulizić-Grujičić da bi se rezervista Sloge već u prvom dodiru sa loptom upisao u listu strelaca. Đorđilović je izveo korner sa desne strane Grujičić je bio najbolji u skoku i Sloga u 56.minutu dolazi do prednosti od 2:0. Nastavila je Sloga sa napadima pa je lepu priliku u imao i Radovanović. Prvo je pokušao Đorđilović, udarac izblokirao ko drugi nego Marić a odbijenu loptu u gol nije sproveo Radovanović. Domaća ekipa je od 68.minuta ostala sa deset igrača. Radovanović je intervenisao ispred Đorđevića, koji je pao kao da ga je udario grom, što je za Petrovića bio žuti karton, a pošto je Radovanović već jedan zaradio tokom utakmice, usledio je onaj crvene boje.
Brojčano jači gosti pokušali su da smanje rezultat preko Grujičića ali je Rumenić bio na pravom mestu a Ružičić je u samom finišu utakmice mogao svojoj ekipi da donese ubedljivu pobedu kada je lopta pogodila prečku.
Posle ovog meča Sloga se nalazi na 5.mestu sa 41 bodom, u naredna dva kola slede uzastopna dva gostovanja, prvo Loznici a potom u komšijski Čačak gde će ih dočekati Polet.