Inđija igrala, Javor davao golove (VIDEO)

IVANJICA – Ekipa Inđije je pokazala zavidan nivo fudbalskog znanja, ali su Ivanjičani demonstrirali tipičan takmičrski duh i slavili 3:1.

Derbi utakmica između Javor Matisa i Inđije donela je veoma zanimljiv meč u kom je 500 ljubitelja fudbala imalo šta da vidi. Obe ekipe žele plasman u viši rang, u ovo kolo su ušli sa istim brojem bodova  i pritisak je bio veći na domaću ekipu. Na kraju se ispostavilo da su Ivanjičani bili iskusniji, bolje takmičarski pripremljeni i na kraju su odneli vrednu pobedu 3:1. Bivši strateg Javor Matisa, a sada trener Inđije Srđan Blagojević  opredelio se za sastav: Preković, Dimitrijević, Rogač, Vraštovanović (Banjac 61′), Veličković, Bjeličić, Ilić, Ivančević (Andrejić 78′), Bastajić (Damnjanović 80′), Dimitrov i Bađi. Domaća ekipa koju sa kluše predvode Igor Tufegdžić i Milovan Milović nastupila je u najjačem sastavu: Jevrić, Đerić, Kolakovć, Amanović, Sević, Pišćević, Cuckić (Anđelković 90+1), Dolmagić, Cvetković (Milovanović 75′), Petković (Josović 68′) i Marković. Utakmicu je sudio superligaški sudija Bojan Nikolić a pomagali su  mu Darko Đuričić i Milorad Jovanović.

Kiša koja je padala pre i za vreme utakmice nije uticala na kvalitet igre oba rivala. Inđija je od starta kontrolisala igru, što je očigledno i bio plan stručnog štaba Javor Matisa kako bi ih hvatali na greške i brze kontranapade. Već u devetom minutu na centru je pogrešio bivši igrač Javor Matisa Ilić, do lopte je došao Cvetković ali iskusni igrač sredine terena nije uspeo bolje da proigra najboljeg strelca Prve lige Srbije, Markovića koji je nekako uspeo da dođe do pozicije za udarac. Gosti po prvi put prete u 12. minutu. Dolmagić i Đerić ne uspevaju da dođu do lopte koja dolazi do Ivančevića, a ona nakon njegovog udarca odlazi pored desne stative. Javor Matis dolazi do vođstva u 18. minutu. Akciju je pokrenuo Piščević, odigrao dupli pas sa Petkovićem, a onda se odlučio za udarac sa 20 metara. Lopta na putu ka golu udara nekog od igrača Inđije, dobija na visini i od stative se odbija u nebranjenu mrežu. Inđija je nastavila da gradi igru bez konkretne prilike, a onda im je Cvetković zagorčao život. Napravljen je prekršaj nad Pekovićem na samoj ivici šesnaesterca, na levoj strani u 42. minutu. Preković je postavio živi zid, ali očigledno nije očekivao toliko dobar i pecizan udarac Cvetkovića. On pogađa tamo gde je nanišanio i Javor Matis vodi 2:0. Do kraja poluvremena nije bilo prilike da se bilo šta uradi pa domaćin zasluženo odlazi na odmor da dva gola suficita. Verovatno je Blagojević na poluvremenu iskritikovao svoje igrače, pa oni malo konkretnije kreću u nastavku. Pokušao je Dimitrov u 56.minutu a Jevrić ne dozvoljava nikakvo iznenađenje. Minut kasnije još jedna lopta u  mreži gostiju. Cvetković je došao do lopte, sačekao ubacivanje Đerića, koji prati fantastično kretanje Markovića i to je bilo 3:0 za Javor Matis. Mogao je Marković do svog drugog gola na ovoj utakmici u 59. minutu kada je Petković ubacio loptu pred gol, Veličković loše reaguje, a Perković uspeva da sačuva svoj gol. Još jednom je Dimitrov, ovoga puta u  65. minutu pokazao svo svoje umeće, ali nije imao sreće. Inđija dolazi do gola u 67. minutu. Lopta je došla sa desne strane, ispred gola se odlično zagradio Ivančević i kao na tacni polsužio Bastajića koji rutinski pogađa gol Javor Matis i smanjuje rezultat na 3:1. Josović je u igru ušaoo u 68. minutu i mogao je već u 72. da reši svaku dilemu oko rezultata. Dolmagić ga je idealno proigrao ali rezervista Ivanjičana nije bio dovoljno precizan pa lopta odlazi pored gola. A onda je u 82. napravio nešto što igrač njegovog iskustva i kvaliteta ne sme da uradi. Krenuo je na skok na jednu dugu loptu, a onda je sevnuo lakat u glavu Rogača. Nikolić je odmah svirao faul, izvadio žuti karton i pokazao ga Josoviću. Kada je prišao Rogaču i video posledice Josovićevog udarca, poništio je svoju odluku i pokazao mu put u svačionicu. Do kraja utakmice Inđija je imala još jednu dobru priliku da utakmicu dovede do neizvesnosti, ali Damnjanović posle odličnog proigravanja Bađija nije uspeo da savlada Jevrića pa je na kraju ostalo 3:1 za Javor Matis.

Javor Matis je napravio veliki korak ka Superligi ali daleko od toga da je sve gotovo. Ostalo je još pet kola do kraja plej ofa i treba ići korak po korak. Već u narednom kolu u Ivanjicu stiže Zlatibor, koji je dobro namučio Ivanjičane pre dve nedelje, pa treba očekivati još jednu tvrdu utakmicu. Pobeda je imperativ i ukoliko je Ivanjičani ostvare Superliga će biti korak bliže.