Ide Tešić lajkovačkom prugom (VIDEO)

POŽEGA – Golovima Tešića u 11. i 89. i Grujičića (57.) Sloga je savladala Železnčar iz Lajkovca rezultatom 3:1 Matić 88. postigao pogodak za goste.

Sloga je u utakmici koja nije bila preterano lepa za gledanje savladala Železničar iz Lajkovca 3:1 i tako ostvarila svoju devetu pobedu u prvenstvu. Oko 300 gledalaca je po sunčanom ali zbog vetra prohladnom vremenu gledalo veoma tvrdu utakmicu, što bi se reklo pravu takmičarsku. Gosti u nameri da ne izgube, a Sloga da nastavi sa dobrim rezultatima pred domaćom publikom. Dragan Grčić se opredelio za sastav: Tanasijević, Matić, Popović, Radivojević, Đuketić, Nikolić (Pavlović 61′), Lazić, Obradović, Plećić (Marković 46′), Pavlović (Pjević 80′) i Antić. Jovan Nikitović bez Radosavljevića i Neoričića pa je Sloga utkmicu počela u sastavu: Rumenić, Tanasković (Vasilić 76′), Žilović, Ćendić, Nikolić, Stanić, Đorić (Božić 35′), Ćirović, Grujičić, Plazinić i Tešić (Radojičić 90′). Ivan Vučićević iz Kraljeva je bio glavni sudija a pomagali su mu Andrija Gojaković iz Velike Plane i Uroš Radovanović iz Gruže.

Bilo je straha u redovima domaćih pred ovaj meč jer Železničar zna dosta dobro da se brani a Sloga jednostavno ne uživa u ulozi favorita. Srećom pa su domaći na vreme otvorili Lajkovčane i to zahvaljujući kardinalnoj grešci Tanasijevića u 11. minutu. Dobio je loptu od Popovića, pa se potom dugo premišljao šta da radi, rešio je da je vrati istom igraču a sve je pomno pratio napadač Sloge Tešić, ukrao mu loptu i smestio je u mrežu. Od tog trenutka taktika gostiju se menja jer više nema šta da se izgubi pa i oni stvaraju priliku u 24. minutu. Đuketić je ubacio loptu iza leđa domaće odbrane a Lazić nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Rumenića. Možda je neodlučni sudija Vučićević mogao minut kasnije da duel Plazinića i Đuketića okarakteriše kao penal, ali je njegova pištaljka ostala nema. Slogini fudbaleri su vešto koristili to što su Lajkovčani morali da jure rezultat pa je Plazinić u 33. minutu na asistenciju Tešića došao u priliku da postigne svoj prvi gol u prolećnom delu ali nije bio precizan. Kapiten Sloge Nikolić je bio najbolji u skoku posle kornera Stanića, a rezultat ostaje 1:0. Još jednom je Plazinić ovoga puta u 36. sve dobro uradio i tako sebi stvorio priliku za udarac a Tanasijević se odličnom reakcijom iskupio za grešku sa početka meča. Dobru priliku da domaćin na odmor ode sa osetnijom razlikom propustio je Grujičić. Pavlović je izgubio loptu na protivničkoj polovini, usledila je kontra šest na četiri . Grujičić se pored više rešenja odlučio na udarac što nije rezultiralo golom.

U želji da pojača napad Grčić je odmah izvršio izmenu kada je umesto Plećića na teren poslao Markovića. I već u 47.minutu dobra prilika za goste. Dobro su iskobinovali igrači u belom a Antić se možda malo i uplašio Rumenića pa je lopta završila pored gola. Uzvratili su domaći u 54. kada je Ćirović odlčno ubacio loptu pred gol Železničara a Plazinić kasni. U 57. je bilo 2:0. Radivojević je ispao kao iz džipa, brzonogi Grujičić to ne prašta i rutinski sprovodi loptu iza leđa Tanasijevića. Mogli su gosti da se rezultatski vrate u igru minut kasnije ali Lazić ne stiže na centaršut Đuketića. Pored toga što su gubili 2:0, gosti su poslednjih pola sata morali da igraju sa igračem manje. Lazić je nekontrolisano startovao nad Tanaskovićem pa mu je Vučićević pokazao drugi žuti, a potom i crveni karton. I svi su pomislili da je tu kraj, da gosti nemaju više šta da traže. Ali nije bilo baš tako. I pored dve lepe prilike Sloge u 82. kada Plazinić s tri metra na šalje loptu u mrežu, i 87. je isti igrač šutirao glavom a Popović umalo nije prevario svog golmana, gosti uspevaju da postignu gol nade. Pjević je šutirao tako da je Rumenić kratko odbio loptu ali samo do Matića što ovaj koristi i smanjuje rezultat u 88.minutu na 2:1. Nada gostiju nije trajala ni pola minuta. Samo što su pošli sa centra domaći stavljaju tačku na i u ovom meču. Ćendić traži Plazinića koji je spretniji od Popovića. Unosi loptu u šesnasterac i kada on nije uspeo da se upiše u strelce, to je idealnom asistencijom omogućio Tešiću. Usledila je rutinska završnica za konačnih 3:1.

Vredna pobeda Sloge za mirniji nastavak prvenstva iako Sloga ne može ni gore ni dole. Brige oko opstanka su prebrođene, za ulazak u viši rang bore se Radnički i Budućnost Krušik pa će Nikitović do kraja prvenstva sigurno pokušati da razigra još igrača na koje Sloga računa u narednom periodu. Danas je pred sam kraj meča priliku da debituje pred svojom publikom dobio Vojislav Radojičić momak rođen 2000. godine što će njemu i te kako značiti u stvaranju samopouzdanja. Sloga u narednom kolu gostuje u Zubinom Potoku domaćoj Mokroj Gori.