I dalje bez pobede nad Partizanom (video)

IVANJICA – Tradicija nepobedivosti Partizana u duelu sa Javor Matisom je nastavljena i posle 29. kola super lige.

javor-partizan1Partizan je slavio rezultatom 2:1, a da je domaća ekipa odigrala bar deo prvog poluvremena kao u drugom, aktuelnom šampionu Srbije ne bi bilo svejedno. Ovako Ivanjičani i definitivno prvenstvo nastavljaju u plej autu, što govori da će, ma koliko gorko zvučalo, morati da se bore za opstanak u Super ligi. Mladen Dodić nema mnogo prostora za kombinovanje pa je njegova ekipa igrala u standardnom sastavu Đogatović, Gajić, Miletić, Milović, Crnomarković, Ađuru (Stojaković 63′), Đokić, Docić, Gafurov (Zečević 78′) Eliomar (Josović 24′) i Dražić. Ivan Tomić je ivanjičkoj publici predstavio ekipu u sastavu: Šaranov, Bandalovski, Bogosavac, Jovanović, Gogua, Brašanac, Lukić (Golubović 68′), Kosović, Mihajlović, Ilić (Jevtović 57), Božinov (Vlahović 57′). Utakmicu je sudio Dejan Santrač iz Pavliša. Pomagali su mu Dejan Potočan iz Vršca i Jovica Milin iz Iriga. Dodatne sudije: Aleksandar Vasić Novi Žednik i Robert Kiš Čepegi Novi Sad dok je četvrti sudija bio Matija Olajoš Nađ iz Subotice.
Partizan dolazi do prednosti u ranoj fazi meča, tačnije u četvrtom minutu. Ađuru je pogrešio na svojoj polovini, lopta dolazi do Božinova pa potom do Mihajlovića na desnu stranu. Brzonogi igrač Partizana stvara sebi prostor za udarac nakon čega lopta završava u donjem desnom uglu Đogatovićevog gola. Priliku za izjednačenje imao je Eliomar tri minuta kasnije. Đokić ga je lepo proigrao ali je Šaranov bio brži i osujetio napadača Javor Matisa da se upiše u listu strelaca. U 24.minutu Dodić je morao da izvrši prinudnu izmenu jer se Eliomar požalio na povredu pa je na teren umesto njega ušao Josović. Beograđani nisu žurili jer im je rano vođstvo omogućilo da igraju smireno i čekaju eventualni kiks domaće ekipe. Tako nešto se dogodilo u 27.minutu kada Božinov i Gogou ne stižu na centršut Mihajlovića a već u 29. je bilo 0:2. Neuspela ofsajd zamka zadnje linije Javor Matisa, do lopte dolazi Lukić koji želi da asistira Božinovu a ispred njega u želji da spase svoju mrežu Crnomarković postiže autogol. I pored toga što su olako primili dva pogotka domaći nisu odustajali od napada. U 32. minutu Docić je izveo slobodan udarac, Đokić je bio najbolji u skoku ali ne i precizan, dok je osam minuta kasnije imao stopostotnu priliku. Gafurov je idealno centrirao a Đokić sa samo pet metra ne uspeva da loptu prebaci preko gol linije pa je Partizan na odmor otišao sa dva gola prednosti.

;Javor Matis se probudio ui nastavku i počeo da igra mnogo hrabrije. U 56.minutu greši Bogosavac pod pritiskom Dražića. Lopta je upućena ka Dociću a Bandalovski uklizavnjem sperčava dalju opsnost po svoj gol. Tomić u 57. vrši dvostruku izmenu, iz igre izlaze Božinov i Ilić a na teren ulaze Vlahović i Jevtović. Od tog trenutka ekipa Partizana totalno pada u igri i sve konce igre u svoje ruke preuzimaju domaći. I pored toga nesporazum Miletić- Docić mogao je skupo da košta Ivanjičane ali Mihajlović kardinalno reaguje u situaciji kada je imao otvoren put ka golu protivnika. Bolju igru Javor Matis kruniše golom u 73.minutu. Miletić je šutirao sa preko 25 metara, za Šaranova je to bilo izuzetno kritično pa je samo odbio loptu na koju je natrčao Dražić i smestio je iza njegovih leđa.

javor-partizan2Pitanje pobednika mogao je da reši Kosović tri minuta pre kraja. Bogosavac je sve odlično uradio, protutnjao po levoj strani, proigrao Kosovića posle čijeg udarca lopta pogađa prečku. Do kraja utakmice beležimo i pokušaj Stojakovića u nadoknadi vremena ali je njegov udarac bio preslab da savlada Šaranova.
Do kraja ovog dela prvenstva ostalo je još samo jedno kolo. Slučajnost ili nešto drugo namestilo je da narednog protivnika Jagodinu preuzme dojučerašnji trener Javor Matisa, Aleksndar Janjić pa će to ovaj meč učiniti još zanimljivijim. Bodovi su bitni i jednoj i drugoj ekipi jer se ukupan zbir bodova osvojenih u prvenstvu deli na pola tako da će sve ekipe biti na odstojanju od maksimalno 5 koraka.