I Bačka u mreži (video)

IVANJICA – Javor Matis je u svoj niz od pet pobeda uvrstio i Bačku. Savladali su ih rezultatom 2:0, pred 300 najvernijih gledalaca koji su po veoma hladnnom vremenu došli da vide još jedan trujumf svojih pulena.

Bačka u negativnom nizu od četiri vezana poraza sa samo jednim postignutim golom, pa boljem nisu ni mogli da se nadaju na stadionu pored Moravice. Bačka je igrala u sastavu:Čupić, Smiljanić (Mojsilović 80′), Ilić, Đurić, Bajić, Klisura, Balabanović, Bjeloš, Macanović (Trivunović 58′), Milovac (Zečević 61′), Čeković. Javor Matis: Đogatović, Terzić, Milović, Karišik, Amanović, Tomanović, Đokić, Cvetković, (Milisavljević 75′), Silva (Sević 66′), Gafurov (Spremo 38′) i Bjedov. Utakmicu je sudio Petar Piper iz Čačka a pomagali su mu Beograđani Milan Mihajlović i Goran Stanojević. Pre početka utakmice odata je poslednja počast tragično nastradalim fudbalerima brazilskog Šapikoensea.

Utakmica izneđu Javor Matisa i Bačke počela je dosta kasno za ove predele, tako da je bilo hladno a i teren je bio izuzetno težak za igru. Bačka se nije potpuno zatvorila, pokušavala je da igra i da nešto više uradi u ovoj utakmici, dok se kod igrača domaće ekipe video pritisak zvani pobeda. Već u 5.minutu gosti su preko Klisure zapretili Đogatoviću da bi u 9. Macanović solidno šutirao pravo u golmana domaćih. Uzvratili su Ivanjičani minut kasnije kada je Đokić razmenio dupli pas sa Terzićem koji je bio sebičan, pa od gola nije bilo ništa. Pokušao je sa distance i Smiljanić u 18.minutu, da bi Cvetković u 20. lepo proigrao Gafurova. Uzbekistanac nije dobro odregovao a u nastavku akcije ne uspeva ni najbolji strelac Bjedov. Još jednom je Cvetković uputio dobar centaršut ka golu Bačke a Tomanović glavom ne uspva da pogodi gol Čupića. U 23.minutu a Bjedov na još jednu asistenciju Cvetkovića u 25. ne prima dobro loptu i prilika odlazi u nepovrat. Ceh lošeg terena platio je Gafurov u 38.minutu. Uhvatio se za nogu i odmah je bilo jasno da neće moći da nastavi igru,a na teren umesto njega ulazi Spremo. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Tomanović u 44.minutu. Velika gužva, lopta na kraju dolazi do veziste Javor Matisa koji pogađa stativu Čupićevog gola. Rezultatom 0:0 otišlo se na poluvreme.

Na samom startu drugih 45.minuta prilika za goste. Bjeloš je dugo nosio loptu pa je prosledio do Milovca čiji udarac nije bio precizan. Veliku radost malobrojnoj publici donosi Silva u 56.minutu. Cvetković je idealno poslao loptu u prostor, Brazilac je prvo bio brži od Smiljanića pa potom i od Đurića, a Čupiću nije ništa drugo preostalo nego da izvadi loptu iz svoje mreže. Gosti su uglavnom pokušavali udarcima iz daljine pa beležimo pokušaje Balabanovića iz 63. i Bjeloša u 68. Odličan kontranapad Javor Matisa iz 69.minuta ostao je bez realizacije zbog neodlučnosti Bjedova. U 73. lopta preko Cvetkovića dolazi do Terzića, Čupić brani  a nakon kornera priliku imaju prvo Karišik a u nastavku akcije i Bjedov. Dilemu oko pobednika rešava Bjedov u 80.minutu svojim sedmim golom u prvenstvu. Tomanović je prvo presekao napad gostiju, nastavio kretanje i na kraju kao na tacni poslužio Bjedova za vođstvo Javor Matisa od 2:0. Gosti su do kraja utakmice mogli do gola preko Mojsilovića koji nije iskoristio grešku Terzića, dok je Đogatović u nadoknadi vremena pravovremenom intervencijom bio brži od danas nezapaženog Čekovića.

U veoma fer i korektnoj igri Piper je podelio tri žuta kartona, jedan domaćim i dva gostujućim igračima. Prvenstvo se nastavlja već u nedelju kada Javor Matis gostuje u Beogradu, Partizanu. Utakmica u kojoj Ivanjičani nemaju mnogo toga da izgube, već mogu samo da dobiju. Javor bez pritiska oko rezultata, dok Beogađani nemaju pravo na grešku i to može da bude prilika za goste.