Glava, srce, strpljenje…

POŽEGA – Sloga je od 24. minuta igrala sa igračem manje ali je i pored toga uspela da ostvari više nego zasluženu pobedu protiv Šumadije iz Aranđelovca, 2:1.

Po prohladnom vremenu, ali na sreću bez kiše pred 400 gledalaca odigran je derbi 13.kola između Sloge i Šumadije. Dve ekipe koje u p oslednje vreme prave odlične rezultate ali sticajem okolnosti nismo videli ono što smo očekivali. Sloga je rano ostala u deficitu jer je Božić pocrveneo pa je taj momenat itekako uticao na dalji tok igre. Na kraju pobeda je pripala hrabrijoj ekipi Slogi, ekipi koja je tačno znala šta i kako treba da uradi. Radovan Radaković je požeškoj publici predstavio ekipu u sastavu: Nićiforović, Petrović (ž) (Neoričić 72’ ž), Kačarević, Živković, Mihailović, Radenović, Đorđević, llić (Doderović 53’), Ranđić, Trivković i Milentijević (Jakšić 63’). Jovan Nikitović se i u ovoj utakmici susreo sa kadrovskim problemima jer se Stojaković, igrač na kom se u velikoj meri meri bazira igra Sloge požalio na bol u listu pa nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu, Grujičić se preselio na klupu pa je Sloga igrala u sastavu: Milorad Nikolić, Čolić (ž), Vlašić, Borko Nikolić (ž), Glišović, Stanić, Ristić, Božić, Danilović (Grujičić 46’), Đukić (Radosavljević 84’) i Plazinić. Utakmicu je sudio Uroš Vuković iz Kragujvca a pomagali su mu Miloš Živanović iz Kostolca i Vanja Belić iz Čačka. Četvrti sudija je bio Filip Beloica iz Kragujevca.

Kako je utakmca počela videlo se da se radi o dve odlične ekipe. Spremne, sa dosta dobrih pojedinaca u sastavu što govori i stanje na tabeli. Prvih 15 minuta je prošlo u igri na sredini terena sa malo rizika na obe strane da bi gosti posle prvog prekida došli do prednosti. Igrao se 18. minut kada je dosuđen slobodan udarac na ivici šesnaesterca za goste. Vlašić je oborio Milentijevića i mada se činilo da nema elementa za prekršaj Vuković nije tako mislio. Kod lopte je stao Ranđić, usledio je odličan centaršut a odbrana Sloge je ostala statična što je iskoristio štoper Živković i lagano glavom poslo loptu iza leđa Milorada Nikolića. Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Izveden je korner u 22. minutu sa desne strane a ovoga puta najbolji u skoku je bio štoper i kapiten Sloge Borko Nikolić pa je Nićiforović morao da vadi loptu iz mreže. U 24. minutu Božić je krenuo ka jednoj loptu kao i Živković. Štoper Šumadije je prvi stigao  a Božić nije uspeo da povuče nogu pa je usledio nesmotren start. Nastaje velika gužva pa se na travi našao Petrović jer ga je navodno Plazinić patosirao, a sve na oči glavnog sudije Vukovića koji na kraju donosi ispravnu odluku i šalje Božića u svlačionicu tako da Sloga ostaje sa desetoricom igrača.  Strasti se nisu smirivale nakon toga, naročito na tribinama, a kamera je zabeležila samo jednu ozbiljniju priliku za postizanje gola i to u režiji gostiju. Petrović je u 36.minutu dobro prošao po desnoj strani pa pronašao Milentijevića da bi Borko Nikolić spasao čist pogodak jer je sa gol linije izbacio loptu u korner.

Suočen sa problemom igrača manje Nikitović vrši izmenu Danlović Grujičić kako bi pored Plazinića imao još jednog igrača koji može da pobegne odbrani Šumadije. Domaćin je morao da postavi igru tako da se svi povuku na svoju polovinu i da čekaju priliku iz greške gostiju dok su igrači Šumadije bez obzira na brojčanu prednost bili prviše oprezni, zadovoljavajući se trenutnim rezultatom. Zadovoljavli su se time da je lopta više u njihovim nogma, ali to nije donelo nikakavu prednost niti bili kakvu ozbiljniju akciju i taj kukavičluk im se nakraju i osvetio. Strpljivi domaćin je prvo imao odličnu priliku u 76.minutu preko Plazinića na asistenciju Grujičića. Kao da je bio iznenađen napadač Sloge, malo je sačekao a kada se osvestio, usledio je udarac ali je Nićiforović odlično reagovao. Lopta je otišla u korner posle čega još jednom šutira Plazinić a Nićiforović fantastično brani. Na odbitak natrčava Vlašić i uspeva da postigne gol za veliku radost svih prisutnih na stadionu. I posle toga gosti nisu imali srca da bilo šta više urade pa u 80.minutu beležimo odličan udarac Stanića, za malo preko prečke.

Sloga je ovom pobedom ponovo na poziciji broj jedan. Uspeli su da ostvare trijumf iako su malo više od sata igrali sa igračem manje, a sudija Vuković je bio konstantna tema kod navijača Sloge. Razumljivo jer su navijači, ali se mora priznati da je kragujevački arbitar dobro vodio ovu utakmicu, i imao je potpunu kontrolu nad igrom svih 90 minuta. Na kraju primedbe su imali i igrači Šumadije ali oni uzrok ovog poraza ipak moraju da potraže u svojim redovima. Sloga u narednom kolu gostuje u Topoli, Karađorđu.