Favorit po planu (VIDEO)

IVANJICA – Golovima Uroša Đurđevića Partizan je uspeo da savlada Javor Matis i tako zadrži nadu da može do titule.

Partizan je u Ivanjicu doputovao kao totalni favorit, kao ekipa koja je u seriji od 31 utakmica bez poraza i taj niz je nastavljen jer su crno beli uspeli da savladaju veoma nadahutog domaćina Javor Matis rezultatom 2:1. Marko Nikolić koji danas nije mogao da računa na Evertona i Kljajića opredelio se za formaciju 4-4-2: Stevanović, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Jevtović, Kosović, Đuričković (Ilić 75′), Janković, Leonardo (Munir 90+3), Đurđević (Tavamba 90+4). Srđan Vasiljević sa određenim kadrovskim problemima jer se nisu oporavili Cvetković i Gafurov pa je sredinu terena popunio sa 5 igrača i samo jednim isturnim igračem. Na golu Đogatović, desno Terzić, štoperi Milović i Karišik (Stojaković 88′), pored leve aut linije Amanović, dva zadnja vezna Tomanović i Mitošević, ispred njih Milanović (Kiković 66′), Sević i Silva i u špicu Tripković (Mftila 82′).

Utakmicu je sudio Aleksandar Vasić iz Novog Žednika, Srđan Milutinović iz Niša je bio prvi a Matija Olajoš Nađ drugi pomoćni sudija.

Pre početka utakmice nad Ivanjicom su se navukli takvi oblaci da je pred sam izlazak igrača na teren krenuo da pada grad, a kasnije je sve prešlo u kišu koja je i te kako otežavala uslove za igru. I pored toga ovu utakmicu uživo je pratilo oko 2000 gledalaca, a Partizan je od prvog minuta uspostavio kontrolu nad igrom, više je držao loptu u svojim nogama, a to je u neku ruku i bila taktika domaćih da prepuste inicijativu gostima pa da pokušaju iz kontranapada da ugroze Stevanovića. Prvi ozbiljniji napad crno beli su izveli u  18. minutu kada je Janković ušao u šesnaesterac, lopta se na kraju odbila do Đuričkovića koji šutira pored gola. Javor Matis je pokušao da zapreti minut kasnije kada je ispred Tripkovića intervenisao Ostojić. U 23. je Janković odlično šutirao sa 18 metara, lopta za malo odlazi preko prečke. Solidan pokušaj domaći su imali u 29.minutu kada je dosuđen slobodan udarac koji je izveo Silva a najbolji u skoku je bio Milović. Janković je na drugoj strani na početku 30. minuta još jednom šutirao, ovoga puta u Đogatovića. U 36. sporna situacija. Đurđević je dobio loptu, pokušao je da napravi poziciju za udarac a potom je na njega startovao Tomanovć. Napadač Partizana je pao, kontakta je bilo ali po sudiji Vasiću nedovoljnog inteziteta. Najbolju priliku je u 38. propustio Kosović. Lopta je dugo kružila oko šesnaesterca Javor Matisa, a onda došla do Leonarda. Đogatović brani a Kosović sa sedam metara šutira visoko preko gola.  Na kraju prvih 45 minuta, rezulat je ostao 0:0

I odmah na startu drugog poluvremena, tačnije u 47.minutu Beograđani dolaze do vođstva. Korner sa desne strane je izveo Janković, lopta se prošetala korz ceo šesnaesterac gde je na drugoj stativi kao duh bio sam Đurđević i sa samo dva metra lagano poentirao. U 54.odlična akcija gostiju. Leonardo je proigrao Jankovića koji je pre stigao do lopte, Đogatović ga ruši a Vasić bez dvoumljenja pokazuje na belu tačku. Đurđević jakim i preciznim udarcem postiže gol za 2:0 i nagoveštava pobednika ove utakmice, bar se tako činilo u tim trenucima utakmice. Javor Matis ne misli tako pa je domaći tim pokušao da dođe do promene rezultata u 59.minutu kada je Silva proigrao Tripkovića čiji udarac nije bio dovoljno dobar za Stevanovića. Ali zato 62.minut donosi povratak domaćih u igru. Izveden je korner, Javor se brani lopta dolazi do Sevića a on fantastično pronalazi Silvu. Stevanović je istrčao skoro na centar kako bi presekao taj pas, Silva je bio brži i rutinski sa skoro 40 metara postiže gol za 1:2. U 66. Vasiljević vrši prvu izmenu Milanović-Kiković a Terzić odlično šutira koji sekund kasnije. Utakmica Javor Matis – Partizan je prekidana u dva navrata zbog transparenata koji su razvili navijači Partizana. Na prvom je pisalo „dok u FSS cveće cveta ciganima UEFA smeta“ i to je za delegata bio znak da pozove Vasića da prekine meč dok se transparent ne ukloni. Posle par minuta osvanuo je još jedan ali sada sa natpisom Srđan Obradović zlatna kopačka Crvene zvezde. Kao da su ti prekidi više odgovarali domaćinu koji je želeo da izbegne poraz pa su mnogo agresivnije krenuli ka golu Partizana. U 81. je dosuđen slobodan udarac iz zone šuta na samoj ivici šesnaesterca. Lopti je prišao Mitošević, a Stevanović čita gde će lopta.

Do kraja utakmice se dosta zaoštrilo, Partizan je uglavnom pokušavao da kroz posed odugovlači vreme, a Vasiljević je izmenama hteo nešto više. Na kraju crno beli dolaze do nova tri boda, dosta teže nego što su očekivali.

Partizan je nastavio svoj niz bez poraza i bar za trenutak će sve gledati sa vrha tabele. Na drugoj strani Javor Matis je pružio najbolju partiju od kako je Vasiljević preuzeo ekipu i pokazao da mu je mesto u plej ofu. U narednom kolu Ivanjičani gostuju u Kruševcu domaćem Napretku.