Favorit po planu (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je na ostvaranju prolećnog dela sezone lako i ubedljivo savladao Borac iz Čačka, 4:0.

Javor Matis je bio favorit u današnjoj utakmici i po svemu viđenom tu ulogu je opravdao. Pred 300 gledalaca savladali su Borac iz Čačka 4:0 i tako više nego uspešno krenuli u napad na Superligu. Borac koji sa klupe predvodi Vladimir Stanisavljević doživeo je dosta kadrovskih problema a ivanjičkoj publici se predstavio sa sastavom: Maslarević, Janjušević, Vasilić (Jelić 76’), Sekulić, Filipović, Bogićević, Tasić, Perić (Berak 68’), Fićović (Kovačević 68’), Ilić i Obradović. Javor Matis je utakmicu protiv Borca počeo u najboljem sastavu: Jevrić, Đerić, Kolaković, Anđelković, Amanović, Piščević, Cuckić (Milovanović 82’), Cvetković (Maričić 68’ ž), Dolmagić, Petković (Josović 77’) i Marković. Utakmicu je sudio  Dalibor Manojlović iz Knjaževca a pomagali su mu  Marko Đurđić iz Loznice  i Marko Pašajlić iz Raške. Utakmica je počela minutom ćutanja za Jezdimira Samardžića dugogodišnjemg komesara za bezbednost u Javor Matisu i Senadu Gajiću fudbalskom delagatu iz Novog Pazara.

Borac je utakmicu počeo oprezno i dosta defanzivno, sa čak petoricom igrača ispred golmana Maslarevića, dok je ostali deo ekipe bio veoma blizu njih, i gol na kom je stajao Jevrić nije bio predmet njihovog interesovanja. Domaćin je u takvoj igri držao loptu u svom posedu pokušavajući da razbije bedem pred gostujućim šesnaestercem, ali to nije bilo nimalo jednostavno jer pored zgusnute odbrane Čačana problem je stvarao i teren koji je bio izuzetno težak za igru. Prvu gužvu pred golom Borca beležimo u 14. minutu kada je loptu pred gol poslao Dolmagić, ali Petković nije uspeo bolje da reaguje pa su ga odbrambeni igrači osujetili u nameri da pogodi prazan gol. U 27. je dosuđen prekršaj na ivici šesnaesterca za Javor Matis. Cvetković je proigrao Kolakovića, Maslarević je bio na trenutak nesiguran ali se u nastavku akcije iskupio jer je odbranio udarac Markovića. Nakon kornera u velikoj gužvi lopta na kraju dolazi do Petkovića koji iz drugog puta pogađa mrežu Borca i donosi toliko željeno vođstvo svojoj ekipi. Bio je ovo 15. gol u ovoj sezoni za napadača Javor Matisa. Ništa se nije promenilo u igri posle gola domaćih pa u 30. minutu strelac jedinog gola do tada, na centrašut Đerića pokušava glavom ali ovoga puta isuviše slabo da bi Maslarević bio u opasnosti. Idealnu priliku da poveća prednost svoje ekipe imao je Petković u 34. minutu. Opet je izveden korner, lopta je posle udarca glavom Piščevića došla do Petkovića, gosti su reklamirali ofsajd koga nije bilo, a Petković umesto mreže pogađa dobro postavljenog Maslarevića. Do kraja poluvremena ista meta isto odstojanje, pa je Javor Matis sa prednošću od jednog gola razlike otišao na poluvreme.

Nastavak utakmice počinje dobrim udarcem Cuckića. Marković je loptu vratio do Cvetkovića a on do Cuckića koji šutira a lopta pogađa prečku i odbija se u polje. Borac se nakon toga ohrabrio pa je prešao na protivničku polovinu i mnogo opasnije pretio. U 54. minutu beležimo odličan udarac Ilića, a Jevrić je u svojoj prvoj intervenciji bio siguran. U 57. Marković duplira prednost svoje ekipe. Nad Cvetkovićem je napravljen prekršaj, isti igrač je izveo slobodan udarac, lopta se od igrača Borca odbila do najboljeg strelca Prve lige Srbije koji jakim i preciznim udarcem postiže svoj 18. gol u sezoni. Raspoloženi igrači domaće ekipe veoma brzo dolaze i do trećeg gola. Igrao se 66. minut kada smo videli lepu akciju Javor Matisa koju je započeo  Marković a Petković pretvorio u gol, drugi na ovoj utakmici a 16. u sezoni. Josović je u igru ušao u 77. a strelac je bio samo dva minuta kasnije. Maričić je izveo slobodan udarac sa leve strane, odbrana Borca je bila više nego statična, a Josović neometan sa pet metara glavom loptu šalje iza leđa nemoćnog Maslarevića. U 83. minutu svoj šut je oprobao Amanović, a najbolji pojedinac Borca na ovoj utakmici Maslarević dobro je intervenisao i odbranio njegov udarac.

U ovom trenutku Javor Matis je mnogo bolji od rivala iz komšijskog Čačka, što je pokazala i današnja utakmica. Ivanjičani su pokazali da su dobro radili tokom zimskih priprema, da su u Piščeviću dobili veliko pojačanje dok Petković i Marković ne posustaju u trci za najboljeg strelca Prve lige Srbije. Sve ovo može da raduje navijače Javor Matisa koji u nedelju gostuju u Kragujevcu domaćem Radničkom 1923.