Đetinja dublja od Tamiša (VIDEO)

UŽICE – U prvoj ovosezonskoj utakmici košarkaši Slobode su ostvarili pobedu protiv Tamiša koji je u Užicu uvek bio nezgodan rival.

Pred  350 gledalaca domaćin je vodio tokom svih 40 minuta u jednom trenutku imao i +16, ali su uporni Pančevci uvek uspevali snage da se vrate u egal i zaprete. Od samog početka Sloboda je nametnula brz ritam i došla do prednosti od 7:0, ubrzo i do 9:1 da bu Jovičić zatražio tajmaut i prodrmao ekipu, koja serijom 9:0 prelazi u vođstvo. Ipak prva deonicu dobijaju domaći 19:17.

U nastavku Sloboda diže nivo igre, gosti polako ulaze u problem sa ličnim greškama pa se poluvreme završilo prednošću Užičana 41:30. Treća četvrtina donosi Slobodi najveću dvocifrenu prednost 50:34 u 26.minutu i delovalo je da su gosti ostali bez daha, ali nije bilo tako. Nikolić, Vukojičić i Vasić su naštelovali nišanske sprave, pa su Pančevci dobili su ovaj period igre 21:15, za konačan rezultat posle treće četvrtine 56:51 za Slobodu.

Tamiš je prišao Slobodi na samo 4 poena razlike, a onda je Simić pocepao mrežicu šutem za tri poena, da bi Labudović bio precizan za dva, a Nikolić za tri poena pa rezultat glasi 61:59. Do kraja su domaći ipak imali mirniju ruku a i glavu, pa su zahvaljujući iskustvu Nikolića, Simića i Kutlešića ipak zabeležili pobedu. Poslednje poene je sa zvukom sirene sa pola terena postigao je Miloš Nikolić i postavio konačan rezultat 77:74.

Najefikasniji kod Slobode bio je Dimitrije Nikolić sa 27 poena a po 14 su postigli Simić i Kutlešić. Kod Tamiša je briljirao Čabrilo sa 16 koševa, Miloš Nikolić je ubacio dva manje a po 10 su postigli Vasić i Pavićević. Sloboda je bila očajna u segmentu slobodnih bacanja, 23/34, a Tamiš je bio bolji u skoku, 34 naspram 28 Slobodinih.

U sledećem kolu Sloboda dočekuje Mladost iz Zemuna.