Derbi pripao Zlatiboru (video)

UŽICE – Košarkaši Slobode poraženi su od Zlatibora iz Čajetine u 17. kolu II muške lige Srbije rezultatom 67:76.

Derbi je privukao pažnju 1500 gledalaca od kojih je 200 bilo iz Čajetine. Zlatibor u samom vrhu, u borbi za mesto koje vodi u Košarkašku ligu Srbije, dok su Užičani u sredini tabele sa namerom da mirno završe prvenstvo i ostanu u ovom rangu takmičenja. U prvoj četvrtini obe ekipe su se smenjivale u vođstvu da bi u finišu košarakši Slobode svojim slabim rešenjima u napadu dozvolili gostima da se „odlepe“ i taj period igre reše u svoju korist. Pored toga što nisu imali ideju u napadu, isto se dešavalo i u odbrani pa su Radić i Mandić sa linije penala doneili prednost od 6 poena, 16:22. Druga četvrtina je u potpunosti pripala gostima. Sve im je išlo od ruke, naročito šut za tri poena. U tom delu igre su šutirali 5/5 i na poluvremenu je rezultat glasio 30:53. Sloboda je za dvadeset minuta igre u tom segmentu  imala šut 0/13!

Nastavak donosi potpuno drugu sliku na terenu. Užičani su krenuli žestoko, kao da je utakmica tek počela i prednost Zlatibora je počela da se topi. Čajetinci su ubacili samo 6 poena i to u prvih 4 minuta igre u 3/4, dok je Sloboda strpljivo gradila svoju igru. U 25. minutu rezultat je glasio 38:59, a onda sledi serija 13:0 da bi Vulić sa zvukom sirene svojoj ekipi doneo dvocifrenu prednost 51:61.

Nošeni dobrom atmosferom sa tribina domaći igrači, iako su loše otvorili poslednju deonicu ( Mukanović 3 i Manidić 2 poena za 66:51) kreću na sve ili ništa. Uspevaju da se vrate, prave seriju 9:0 i rezultat je u 36. minutu glasio 60:66. Sloboda je imala priliku da seriju nastavi ali je Roganović brzopleto izbacio loptu u aut, da bi Mukanović i Vulić još jednom vratili svojoj ekipi +11. Poslednji trzaj domaći prave u 39.minutu kada Riboškić pogađa trojku za 65:71, ali Kojić vraća istom merom u sledećem napadu i tada je bilo jasno da bodovi idu u Čajetinu. Domaćinu ostaje žal za veoma lošim prvim poluvremenom jer se na kraju ispostavilo da je taj period igre bio nenanoknadiv u nastavku. Sloboda je imala očajan procenat šuta za tri poena 3/22 ili 14%, dok su gosti na drugoj strani šutirali 11/22, 50%. Najefikasniji kod domaćina bili su Mladenović sa 20 i Bjelić sa 17 poena dok je Anđić ubacio 10. Kod Zlatibora po 15 su ubacili Kojić i Vulić dok su po 9 dali Marić, Radić i Mandić.

Sloboda se posle ovog poraza nalazi na 8.mestu sa skorom od 9 pobeda i 8 poraza a u narednom kolu gostuje Rtnju u Boljevcu.