Crna serija bez kraja (video)

IVANJICA – Javor Matis je nastavio niz bez pobede na domaćem terenu porazom od Radnika iz Surdulice. Bio je to 10. meč u kom Ivanjičani nisu slavili pred svojom publikom.

javor-radnik1Radnik se branio i odbranio. Za pobedu je bio dovoljan jedan kvalitetan beg Ovusua, dok Ivanjičani na dugoj strani nisu imali koncentracije za nešto više. Oko 700 gledalaca na stadionu pored Moravice pod svetlima reflektora videlo je utakmicu sa dosta kontakta, borbe na sredini terena čemu je doprineo i veoma težak teren. Javor Matis bez Gajića i Đokića pa se Dodić opredelio za sastav Đogatović, Kolaković (Dimitrić 76′), Miletić, Crnomarković, Milović, Ađuru, Docić, Silva, Stojaković (Zečević 46′), Gafurov (Josović 81′) i Dražić. Miloš Veselinović je poverenje dao startnoj postavi: Ristić, Marković, Milovanović, Vuković, Gojković, Putinčanin, Arsić, Stanković (Simonović 67′), Filip Stojanović (Vučetić 74′), Ovusu (Jovanović 80′) i Slaviša Stojanović. Utakmicu je sudio Novak Simović iz Lovćenca sa svojim pomoćnicima Ivicom Stojanovićem iz Aleksinca i Draganom Peranovićem iz Šajkaša. Četvrti sudija je bio Matija Olajoš Nađ (Subotica) a dodatne sudije Aleksandar Vasić (Novi Žednik) i Novica Anđelovski (Kačarevo).
Kao i u svim utakmicama koje Javor Matis igra na svom terenu, posed lopte je na njihovoj strani. Tako su krenuli i protiv direktnog rivala u borbi za plej of pa u 4.minutu Silva šutira pored gola, kao i osam minuta kasnije kada je takođe bio neprecizan. Pokušao je Docić u 16.minutu sa 18 metara a lopta odlazi pored gola. Gosti se na trenutak oslobađaju pritiska i u 21.minutu dolaze do vođstva. Pogrešili su domaći na sredini terena, njihova akcija je prekinuta a potom je lopta veoma brzo preko najboljeg pojedinca ovog meča Putinčanina došla do brzonog Ovusua, da bi na kraju usledila mirna završnica za 0:1. Domaćin je mogao do izjednačenja u 36.minutu. Bila je to duga akcija Ivanjičana a Ristić je pročitao Stojakovića i spasao siguran pogodak. U nadoknadi vremena dve lepe prilike za goste. Prvo je Đogatović sa dosta muke posle udarca Arsića loptu poslao u korner nakon kojeg je pokušao i Vuković ali je golman domaćih još jednom bravurozno intervenisao i spasao svoju mrežu.javor-radnik
Dodić je na poluvremenu u svlačionici ostavio Stojakovića, a na teren poslao Zečevića kako bi pojačao pritisak na protivničku odbranu. To mu je delimično i uspelo jer gosti iz Surdulice u nastavku utakmice ne da nisu pretili, već su retko i prelazili na protivničku polovinu. U 50.minutu napravljen je prekršaj nad Gafurovim na mestu koje je idealno za levonogog igrača. Lopti je prišao Docić, zadužen za prekide u Javor Matisu, a lopta završava preko gola. U 61.minutu na centaršut Kolakovića Zečević pokušava glavom da bi minut kasnije Dražić otvaro kontru svoje ekipe. Pri ulasku u šesnaesterac odlaže Arsića a Gafurov na kraju očajno završava ovaj napad. U 68. Zečević loše reaguje na centaršut Gafurova mada je i tako moglo biti opasno po gol Ristića. Slično je bilo u 74.minutu. Opet je Gafurov ubacio loptu pred gol Radnika, ovoga puta je šutirao glavom Dražićm, a Ristić još jednom dobro intervenisao. Kako se utakmica bližila kraju tako se Milović sve više približavao protiničkom golu pa u 85.minutu beležimo njegov pokušaj sa 25 metara. Ristić još jednom siguran. 89.minut donosi stopostotnu priliku za Javor Matis. Docić je loptu poslao pred gol Radnika ona se posle odbite našla do Josovića, ali Ristić pravovremenom intervencijom spasao svoju mrežu. U trećem minutu nadoknade Dimitrić proigrava Dražića posle čijeg udraca Vuković loptu šalje u korner tako što sprečava loptu da krene ka golu, mada je Ristić već bio na toj strani. Na kraju je ostalo 0:1 i sva tri boda putuju u Surdulicu.

Javor Matis već u sredu čeka polufinale Kupa protiv Borca a potom još jedno domaćinstvo, kada u Ivanjicu dolazi Metalac. Veoma zgusnut raspored za Ivanjičane koji će po svemu sudeći do poslednjeg kola strepeti za igranje u plej ofu.