Čajetina:Dve pobede, jedan remi i jedan poraz

ČAJETINA – Proteklog vikenda odbojkašice Zlatibora savladale su ekipu „Tutin Stil Jasen“, košarkaši „Zlatibora“ poraženi su od „Prve petoletke“, fudbaleri Zlatibora bili su uspešniji od ekipe „Sečice“, dok je ekipa „Čajetine“ podelila bodove sa „Perućcem“.

U 14. kolu Druge lige Zapad, odbojkašice Zlatibora, lakše nego što se očekivalo, savladale su na svom parketu ekipu „Tutin Stil Jasen“sa 3-0 (25-14, 25-18, 25-16), zabeleživši ukupno osmi trijumf u dosadašnjem delu takmičenja. Čajetinke su protiv trećeplasiranog tima lige pružile najbolju partiju u ovoj sezoni na domaćem parket. Ipak, njihovoj ubedljivoj pobedi značajno su doprinele same gošće, koje su u sva tri seta pravile serije grešaka, pogotovo u prijemu servisa. Zlatibor se ovom pobedom na pravi način revanširao gostujućoj ekipi za poraz u prvoj utakmici (3-0), izjednačivši se na tabeli upravo sa njima (obe ekipe imaju učinak 8-6). U narednoj utakmici Čajetinke će ponovo igrati na domaćem terenu protiv ekipe iz gornjeg dela tabele. Njihove protivnice biće igračice čačanskog „Borca“, tima koji sa „Ekonomcem“ deli prvo mesto na tabeli.

U 21. kolu Prve lige Zapad, košarkaši „Zlatibora“ poraženi su na gostovanju u Trsteniku, od ekipe „Prve petoletke“ sa 88-85 (21-19, 20-21, 25-28, 22-17). Čajetinci su zabeležili ukupno 14. poraz u dosadašnjem delu prvenstva, a priliku da poprave učinak, imaće već u subotu, kada će dočekati ekipu“Mileševca“ iz Prijepolja.

cajetina fudbalOba čajetinska fudbalska kluba svoje utakmice 15.kola Zlatiborske okružne lige odigrala su na domaćem terenu. Fudbaleri „Čajetine“ podelili su bodove se ekipom „Perućca“ (2-2); oba gola za domaći tim postigao je Cvijetić, u 23. i 44. minutu, dok su strelci za goste bili Jakovljević u 16. i Pašić u 32. minutu. Utakmicu je obeležila nervoza prisutna u oba tabora, pogotovo u drugom poluvremenu.Kulminirala je u samoj završnici, kada je sudija Selaković pokazao čak tri crvena kartona. Ipak, opšti je utisak da je i sam delilac pravde, nekim svojim odlukama, značajno doprineo podizanju tenzije. Domaći tim je na ovoj utakmici bio oslabljen neigranjem kapitena Olivera Lazarevića, koji je odsustvovao zbog povrede zadobijene u prethodnom kolu, dok je standardnog golmana Gavovića, koji je odrađivao suspenziju, menjao mladi Slobodan Stopić.

Fudbaleri „Zlatibora“ savladali kao domaćin su ekipu „Sečice“ sa 3-0. Golove za domaći tim postigli su Milosavljević u 15, Todorović u 44. i Vladan Luković u 50. minutu. Ovim trijumfom, izabranici Milana Čančarevića dodatno su se učvrstili na vodećoj poziciji u prvenstvu, pošto su, posle poraza „Crnokose“ od „Poleta“, uvećali prednost u odnosu na ekipu iz Kosjerića na 13 bodova.