Budućnost bolja od Partizana u prvoj proveri (VIDEO)

UŽICE – Fudbaleri Partizana poraženi su od podgoričke Budućnosti u prvom kontrolnom meču pred početak sezone.

Fudbaleri Partizana i Budućnosti odigrali su kontrolnu utakmicu u Užicu, a slavili su Podgoročani 1:0.

Jedini gol na meču postigao je u 12. minutu Mihailo Perović.

Imao je i Partizan svoje šanse u ovom meču, a Sava Miloševića može da raduje dobra partija koju je pružio Sejduba Suma koji je i imao najbolju šansu za crno – bele.

Večeras su Užicu u dresu Partizana debitovale novajlije Dinga, Pešukić i Vujačić a povratničku utakmicu odigrao je i Sejduba Suma. Čini se da je omaleni Gvinejac bio najbolja figura na terenu a igru je mogao da kruniše golom ali je njegov šut sa dvadesetak metara posle solo prodora u 27. minutu u zaustavila prečka.

Kako je Savo Milošević večeras u protokolu imao samo jednog pravog špica, Ognjena Ožegovića, koji je bio starter, njegovu ulogu u drugom poluvremenu preuzeo je Đorđe Ivanović. Imao je krilni napadač dve prilike da postigne gol, najpre kada je presekao jedno dodavanje Podgoričana u njihovom šesenaestercu i iz mrtvog ugla pogodio stativu, drugi put kada je „poslužen“ od Zdjelara krenuo sam prema golu Budućnosti, ali je neobjašnjivo stao i izgubio loptu.

Crno-beli se u sredu vraćaju u prestonicu, a 30. juna igraju sledeću kontrolnu utakmicu u Ugljeviku protiv Zvijezde 09, a već 2. jula sele se na slovenačko Pohorje, gde će odraditi završni deo priprema pred početak Superlige Srbije i kvalifikacija za Ligu Evrope.

Savo Milošević je na početku meča na teren izveo sledeće igrače:

Nemanja Stevanović, Nemanja Miletić, Dominik Dinga, Strahinja Pavlović, Zlatan Šehović, Aleksandar Šćekić, Milan Smiljanić (K), Nikola Lakčević, Sejduba Suma, Strahinja Jovanović, Ognjen Ožegović.

U drugom poluvremenu su za Partizan igrali:

Filip Kljajić, Periša Pešukić, Bojan Ostojić, Igor Vujačić, Ivan Milosavljević, Filip Stevanović, Saša Zdjelar, Armin Đerlek, Lazar Pavlović, Slobodan Stanojlović, Đorđe Ivanović.

Što se tiče ekipe Budućnosti, Branko Brnović je manje menjao. Budućnost je u prvom poluvremenu nastupila u sledećem sastavu:

Miloš Dragojević, Miloš Vučić, Dejan Boljević, Slavko Damjanović, Stefan Milić, Luka Mirković, Miloš Mijić, Vasilije Terzić, Dušan Bakić, Dušan Stojisavljević, Mihailo Perović.

U drugom poluvremenu su za Podgoričane zaigrali i Striković, Mijović, Mrvaljević, Bojović, Osmanović i Nikčević.