Brejk u Subotici

UŽICE – Košarkaši Slobode su na najbolji mogući način prebrodili poraz od Zlatibora.

Ovo što su uradili košarkaši Slobode može se nazvati podvigom. Sa samo sedam igrača u rotaciji savladali su Spartak u Subotici 91:86 (22:25; 23:25; 23:17; 23:19) i tako pokazali da poseduju kvalitet. Užičani su tokom prve četvrtine svo vreme imali prednost, maksimalnu 9 poena (8:17) u šestom  minutu, ali su domaći igrači do kraja uspeli da preokrenu i dobiju ovaj period igre 25:22. Slično  je bilo i u nastavku, samo je sada Sloboda jurila Spartak koji je pokušavao da ode na neku veću prednost, što gosti nisu dozvoljavali pa je na poluvremenu rezultat glasio 50:45. U drugom poluvremenu se razgoropadio Čomagić i konačno pokazao o kakavom se igraču radi. Nemilosrdno je punio je koš domaćina i predvodio sovju ekipu do pobede. Sloboda je na kraju treće ddeonice vodila 68:67. Poslednja četvrtina je donela izuzetno zanimljiv finiš. Domaći su na tri minuta pre kraja vodili 83:80 i 85:82 da bi Sloboda preko Čomagića došla na -1. U sledećem napadu Čomagić dobija dva slobodna bacanja i nijedno ne koristi, da bi ubrzo bio polovičan sa linije slobodnih bacanja za izjednačenje 85:85.  Na drugoj strani istom merom uzvraća Bakumani i na kraju se ispostavilo da su to bili poslednji poeni domaće ekipe na ovoj utakmici. Simić i Čimagić preuzimaju stvar u svoje ruke i postižu šest poena, sve sa linije slobodnih bacanja, pa je na kraju Sloboda slavila 91:85. Kao što je rečeno u rotaciji je bilo samo sedam igrača, Čomagić je igrao 36 minuta i postigao 27 poena. Simić je takođe igrao 36 minuta i ubacio je 13 poena. Lovet je za 37 minuta ubacio 18, a Marić za 36, 16  poena. Jovan Crnić je za 27 minuta ostvario učinak od 10 poena a Kadiri za 20, 7 poena. Kod domaćih su se istakli Filip Barna sa 27 i Wilijams sa 26 poena. Velika pobeda Slobode u Subotici a već narednog vikenda u Užicu gostuje Vršac.