Borba za opstanak se nastavlja Javor Matis pobedio Vojvodinu (video)

IVANJICA – Što se Ivanjičana tiče bitka za opstanak u Jelen super ligi trajaće do poslednjeg kola. To je pokazala utakmica protiv Vojvodine koju je Javor Matis rešio u svoju korist rezultatom 2:1.

Po veoma lošem vremenu, kiša je padala tokom celog meča, pred 400 gledalaca Javor Matis je posle dužeg  vremena igrao u najjačem sastavu:  Lazović, Đorđević, Miletić, Milović, Valiđo, Ivelja, Vidić, Veselinović, Milošković, Stojaković, Račić. Rezerve: Mišić, Gojačanin, Josović, Docić, Kolaković, Dražić, Čečarić. U sastavu Novosađana nije bilo Babića, Milinković-Savića, Gaćinovića, Alivodića, Poletanovića i Pekarića pa se Branko Babić opredelio za ekipu: Žakula, Živković, Nastić, Novaković, Đurić, Radoja, Ivanić, Popara Spremo, Puškarić i Veselinović. Rezerve: Jovanović, Luković, Pankov, Nikolić, Asani, Ilić, Grgić. Utakmicu je sudio  Danilo Grujić iz Niša sa svojim pomoćnicima Milanom Minićem takođe Niš i Darkom Rasincem iz  Kruševca). Četvrti sudija je bio  Miloš Gagić (Negotin) a dodatne Srđan Obradović Jagodina i Dejan Anđelković Kruševac .
Idealno je utakmica počela po domaću ekipu. Igrao se treći minut kada je izveden korner sa leve strane. Kao što to obično biva velika gužva u šesnaestercu, lopta na kraju dolazi preko Stojakovića i Milovića do Vidića a Novaković igra rukom što nije promaklo Grujiću I bez dileme niški arabitar pokazuje na belu tačku. Loptu je uzeo Milošković I Žakulu posleo levo a loptu desno za prvo vođstvo na današnjoj utakmici. Samo što su pošli sa centra ihgrači Vojvodine su uputili loptu u protivnički šesnaesterac na nju su krenuli Veselinović I Lazović. Deblji kraj je izvukao golman Ivanjičana kojem je prvo ukazana pomoć, stavljena čalma na glavu a posle par minuta je morao da napusti igru. Pregledom ivanjičkom Domu zdravlja konstatovan je lakši potres mozga. Na gol je stao Saša Mišić. Gosti su preuzeli konce igre u svoje noge i  počeli da prete. Prvi put u 11.minutu kada je šutirao Spremo preko gola. U 17.  još jedna prilika za Vojvodinu kada je Ivanić proigrao Radoju a kapiten Vojvodine šutirao preko gola. Pola minuta kasnije Milović klizećim startom spašava ispred Veselonovića. Vojvodina je izjadnačila u 20.minutu. Pogrešio je Ivelja na sredini terena kada je poklonio loptu gostima. Veselinović pronalazi usamljenog Ivanića u šesnaestercu Javor Matisa a četvorka gostiju rutinski vara Mišića za 1:1. Značaj utakmice kao da je sputavao fudbalere Javor Matisa da odlučnije krenu ka golu Žakule dok su na drugoj strani novosađani milsima bili u finalu Kupa. Na kvalitet igre je uticao i teren koji je iz minuta bivao sve teži i teži za igru pa gledaoci nisu mogli da vide veliki broj prilika. Uglavnom borba na sredini terena u nadi da će iz takve igre proisteći šansa za gol. Tako je bilo u 32.minutu. Opet korner iz levog ugla, pa kruženje lopte oko šesnaestreca Vojvodine da bi se na kraju Milošković oslobodio svojih čuvara i pronašao Vidića koji je bolji u duelu od Đurića i još jedna velika radost za domaće navijače. Do isteka 45.minuta viđen je solidan pokušaj Veselinovića kada lopta prolazi pored leve stative Žakulinog gola.
I u nastavku se u igri domaćih osećao strah od greške i pobede. Bilo je dosta nervoze a kao potvrda toga je situacija iz 52.minuta kada je Grujić podelio tri žuta kartona, Ivelji i Đorđeviću iz Javora i Puškariću iz Vojvodine. Javor Matis je želeo bodove za opstanak a Vojvodina čast.
Stojaković je veći deo porlećnog dela bio povređen a koliko znači ekipi pokazao je 64.minut. Krenuo je na jednu ničiju loptu, klizećim startom došao do nje, proigrao Veselinovića a Žakula spasao svoj gol dobrom intervencijom. Samo što je ušao u igru Luković je moga da se upiše u strelce. Dobio je jednu loptu iskosa sa leve strane a potom neprecizno šutirao pored gola. Borbeni Račić se dobro borio sa štoperima Vojvodine a do gola je mogao u 87.minutu. Dao je sebi malo duži for i time omogućio Žakuli da ga spreči u njegovoj nameri da se upiše u listu strelaca. Sve to pokušava da ispravi Vidić ali je i on bio izblokiran.Poslednju priliku na utakmici imao je domaći tim kada je pogrešio Novaković, a lopta je posle udarca Vidića išla paralelno sa gol linijom bez šanse da do nje dođe neko od igrača u beloj opremi.
Na kraju zaslužen trijumf ekipe koja je više želela pobedu a koliko će joj ona pomoći u borbi za očuvanje superligaškog takmičenja pokazaće se kroz tri kola kada se prvenstvo završava. U ovom kolu su sve ekipe koje se bore za opstanak, osim Donjeg Srema, ostvarile pobede a ključ opstanka je u sledećoj rundi kada Javor Matis gostuje u Kragujevcu Radničkom 1923.