Borac pao za poluvreme (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u ovom trenutku bolja ekipa od Borca koji će po svemu sudeći od sledeće sezone igrati u Prvoj ligi Srbije.

Ekspesno su domaći isprašili Čačane koji su u Ivanjicu stigli sa željom da eventualnom pobedom mogu da produže nadu oko opstanaka, ali se na kraju ispostavilo da nemaju moći za tako nešto. Borac je utakmicu počeo u sastavu: Bajić, Čađenović, Obradović (Stamenić 46’), Marinković, Drašković (Lukić 62’), Dupovac, Perišić, Zoćević, Filipović (Perić 67’), Knežević, Lima Kruz. Vlado Jagodić se opredelio za ofanzivniju varijantu pa je Javor Matis izgledao ovako: Đogatović, Ristovski, Karišik, Crnomarković, Amanović, Marčić, Panić, Cvetković, Amani (Sević 65’), Silva (Petković 79’), Mrakić (Marković 85’). Utakamicu je pred 300 gledalaca sudio Dalibor Manojlović iz Knjaževca, prvi pomoćni je bio Milan Minić iz Niša a drugi Ivica Stojanović iz Aleksinca. Nije moglo bolje da počne za domaće. Prvo je Borac imao korner koji je izveo Knežević, odbijena lopta ponovo dolazi do njega, Amanović mu je oduzima i kreće kontra domaćih. Obradović za trenutak dolazi do lopte i vraća je do Bajića koji je loše ispucava, samo do Cvetkovića. Iskusni vezni igrača kreće sam protiv svih, nezadrživo nakon čega je usledila rutinska egzekucija. U 8.minutu svoj udarac je oprobao Marčić ali je ovoga puta Bajić bio siguran. U 16. je dosuđen slobodan udarac za domaću ekipu na 18 metara sa pozicije idealne za dešnjaka. Kod lopte su stali Silva i Cvetković da bi džoker Jagodića, najiskusniji u redovima Ivanjičana u stilu Pirla prebacio živi zid i po drugi put se upisao u listu strelaca. Borac je dva puta dobro zapretio, prvi put u 18. preko Kruza koji na asistenciju Kneževića šutira preko gola a potom i preko Draškovića. Na drugoj strani u istom minutu odlično je šutirao Silva. Stopostotnu priliku da reši ovaj meč imao je Mrkaić u 29.minutu. Ristovski je idealno prošao po desnoj strani, još bolje uposlio Mrkaića koji sa dva metra ne postiže gol. Tri minuta kasnije potpuno istu situaciju na drugoj strani ne realizuje Lima Kruz na asistenciju Zoćevića. Veoma zanimljivo poluvreme nastavlja se prilikom za domaće. Cvetković je idealno proigrao Amanija, Bajić je bio bolji u tom duelu a odbijenu loptu Silva ne šalje u mrežu. Čačani su bili veoma nervozni, što je bilo i normalno jer ih ovaj poraz vodi i niži rang takmičenja pa u 40.minutu gledamo veliku gužvu pred šesnaestercem gostiju. Najratoborniji Amanović i Perišić dobijaju po žuti karton. Slobodan udarac izvodi Cvetković koji kao rukom pogađa u glavu Panića za više nego sigurno vođstvo Javor Matisa od 3:0.

Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. Ulaskom Stamenića na početku drugog poluvremena Borac staje u formaciju 4-3-3 pa rezervista Čačana u 52.minutu preti udarcem preko gola. Javor je čekao svoju priliku iz konrtanapada i ona se pojavila u 59. minutu kada je najbolji pojedinac utakmice Cvetković proigrao brzonogog Amanija, ali je Bajić bio budan pa je na vreme krenuo i sprečio napadača Ivanjičana da se upiše u listu strelaca. U 65. još jedna tečna akcija domaćih. Sević je prograo Ristovskog, on Cvetkovića da bi lopta na kraju došla do Silve čiji udarac Bajić brani. Nije Silva bio koncentrisan ni u 75. kada mu je Marčić pripremio odličnu priliku, a Brazilac situaciju jedan na jedan rešava udarcem pored gola. Kad već nisu mogli kroz igru da ugroze gol domaćih Čađenović je probao u 84. minutu sa distance što Đogatović lako rešava. Domaćin je do kraja rutinski priveo utakmicu kraju, Borac poslao u niži rang a sebi produžio nadu za opstanak u Superligi.

U igri je ostalo još devet bodova. Kao što reče Jagodić njegova ekipa sama rešava svoju sudbinu. U narednom kolu gostuje Bačkoj koja posle poraza od Rada više nema alternativu. Sigurno je da će domaćin u tom meču biti pod velikim pritiskom i to može da bude prilika da se pitanje opstanka reši već tada. Ali do tog meča ima još dosta i Jagodić će imati dovoljno vremena da spremi taktiku za tu utakmicu.