Bokseri iz Prijepolja okićeni medaljama

TRSTENIK – Pod pokroviteljstvom Bokserskog Saveza Srbije u Trsteniku je održano državno prvenstvo u boksu za muškarce i žene svih uzrasta. Boks klub „Mix-Emilio Stecher“ iz Prijepolja napravio je veliki uspeh učešćem na ovo prvenstvu i postao bogatiji za 5 medalja i to dve zlatne, dve srebrne i jednom bronzanom.

Učešće u ovom prvenstvu uzelo je preko 60 klubova i održano je 164 meča. Boks klub „Mix-Emilio Stecher“ po prvi put je nastupio sa dve devojke, koje su napravile veliko iznenađenje i plasirale se u finale.
Jovana Dosković, juniorka od 70 kg osvojila je srebro i drugo mesto, jer je u finalnoj borbi bolja bila iskusna Nađa Milijančević, članica boks kluba iz Zemuna, dok je u kategoriji mladih devojaka do 65 kg, finalnu borbu dobila Sandra Planić, jer je njena protivnica Ana Šargić iz Novog Sada zbog povrede ramena odustala od meča. Tako je prijepoljka Sandra Planić postala šampion države i osvojila zlatnu medalju.
Mlade članice boks kluba „Mix-Emilio Stecher“, koje su iz Trstenika donele medalje, pridružile su se Nikoli Bulatoviću, koji je takođe osvojio zlatnu medalju za juniore. Srebro je pripalo i Branku Svičeviću, dok je Luki Pejoviću pripala bronzana medalja za kadete.